Wyposażenie raciborskich karetek

Nowoczesny sprzęt, w który wyposażono 5 ambulansów w Raciborzu i Wodzisławiu, zwiększa bezpieczeństwo pacjentów. Kardiolodzy z Gamowskiej od razu wiedzą z jaką dolegliwością dociera do nich pacjent.
Lifenet to moduł zamontowany w defibrylatorze, znajdującym się na wyposażeniu karetki. - Dzięki niemu, bezpośrednio po dotarciu do pacjenta można, po wykonaniu EKG,  transmitować dane do Raciborskiego Centrum Medycznego - wyjaśniała dziś mediom Danuta Pytlik oddziałowa Izby Przyjęć i Pogotowia Ratunkowego. Starostwo chciało pochwalić się współpracą z Raciborskim Centrum Medycznym, które sfinansowało instalację Lifenet w ambulansach.

Kardiolodzy z pracowni hemodynamicznej, gdzie oglądany jest zapis przekazany z karetki, mogą podjąć decyzję czy chory ma do nich trafić.

1

- Zyskujemy na czasie, starając się by u pacjenta jak najszybciej rozpoznano zawał mięśnia sercowego. Aby konsekwencje do jakich dochodzi wskutek zatoru w naczyniu wieńcowym spowodowały jak najmniejsze szkody. Skróceniu ulega również czas leczenia - wyliczała zalety oddziałowa.

źródło: nowiny.pl z 18.02.2011