
Mezoterapia mikroigłowa - dermapen! Najbardziej efektywna i bezpieczna metoda na zachowanie młodego wyglądu!
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna, zwana także przez pacjentów "dermapen" to metoda polegająca na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie za pomocą cieniutkich igiełek, które gęsto „dziurkują” skórę. Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna to jedna z najskuteczniejszych metod mających na celu poprawę wyglądu, kondycji i napięcia skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, pozbycie się blizn, np. rozstępów oraz przebarwień.
Działanie mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej
Zabieg mezoterapii mikroigłowej przy użyciu urządzenia dermapen stymuluje i pobudza naskórek dzięki czemu wielokrotnie zwiększa się jego przepustowość a wysoko skoncentrowane składniki wnikają głębiej i mają wyższe stężenie. Mechaniczna stymulacja pobudza regenerację skóry i zapewnia lepsze krążenie. Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu, ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy mikronakłuć prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie. Precyzyjnie regulowana prędkość – 6 poziomów – oraz głębokość nakłucia – od 0,25mm do 3mm) – zapewniają pełną kotrolę zabiegu.
To prawdziwa rewolucja na rynku mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej. Opatentowana technologia pulsujących igieł jest bardziej efektywna i bezpieczna niż stosowane dotychczas metody nakłuwania skóry.
Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.
Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.
WAŻNE! - Głębokość nakłuć jest bardzo ważna!
Głębokość nakłuć musi być na tyle duża, by igły dotarły do sieci naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze, co oznacza, że widoczne podczas zabiegu mikrokrwawienie jest więc niezbędne, aby zapoczątkowany został proces regeneracji skóry stymulowany przez płytkowe czynniki wzrostu.
W gabinetach kosmetycznych możliwe jest stosowanie igieł o długości od 0,1 do 0,3 mm, natomiast w gabinetach lekarskich stosuje się igły o długości do 3 mm, które powodują przezskórną indukcję tworzenia się kolagenu - uruchamiają się procesy regeneracyjne.


Wskazania do zabiegu:
- utrata napięcia, gęstości i elastyczności
- widoczne zmarszczki mimiczne
- zmarszczki, worki i cienie pod oczami
- zmęczona, szara cera
- rozszerzone naczynka
- trądzik, przetłuszczająca się skóra
- blizny, w tym blizny potrądzikowe
Efekty zabiegu:
- rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
- remodeling włókien kolagenowych
- poprawa ukrwienia skóry
- wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry
- niweluje blizny (np. potrądzikowe, rozstępy) i przebarwienia
- przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
Zabieg
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna + osocze bogatopłytkowe + płat kolagenowy
Zabieg przeprowadzany w gabinecie medycyny estetycznej trwa około 20 minut (sam zabieg). Po przeprowadzonym wywiadzie i nałożeniu znieczulenia na obszar zabiegowy lekarz pobierze niewielką ilość (6 – 18ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staję się bazą do wykonania zabiegu. Następnie przystępuje się do zabiegu właściwego, tzn. intensywnego, bardzo gęstego i odpowiednio długiego nakłuwania wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na skórze powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Następnie rozprowadza się osocze bogatopłytkowe, które powstałymi kanalikami dostaje się w głąb skóry. Podczas zabiegu skóra jest zmuszona do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. Na zakończenie zabiegu nakładany jest specjalny płat kolagenowy. Podczas zabiegu może być odczuwalny niewielki dyskomfort, jest to kwestia indywidualna pacjenta.
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna + mezokoktajl + płat kolagenowy
Zabieg przeprowadzany w gabinecie medycyny estetycznej trwa około 40 minut. Po przeprowadzonym wywiadzie i nałożeniu znieczulenia na obszar zabiegowy lekarz przygotuje odpowiednio dobrany do potrzeb mezokoktajl. Następnie przystępuje się do zabiegu właściwego, tzn. intensywnego, bardzo gęstego i odpowiednio długiego nakłuwania wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na skórze powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Następnie rozprowadza się indywidualnie dobrany mezokoktajl, który powstałymi kanalikami dostaje się w głąb skóry. Podczas zabiegu skóra jest zmuszona do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. Na zakończenie zabiegu nakładany jest specjalny płat kolagenowy. Podczas zabiegu może być odczuwalny niewielki dyskomfort, jest to kwestia indywidualna pacjenta.
Mezokoktajl posiada wyjątkowy skład, bogaty w substancje odżywcze oraz rewitalizujące. Jest on stosowany głównie celem nadania skórze pacjenta młodszego wyglądu (odmłodzenie i odpowiednie odżywienie), spowolnienia procesu jej starzenia, natychmiastowego nawilżenia, jak również jej odpowiedniego rozjaśniania i nadania blasku.

Efekt po zabiegu
Wykonanie serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej skutkuje zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną poprawą jakości skóry.
Zabieg z zastosowaniem urządzenia dermapen do mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej w połączeniu z mezokoktajlami bądź osoczem bogatopłytkowym pozwala na bardziej efektywne ich wchłanianie, dzięki czemu efekty zabiegu są jeszcze lepsze.
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Po zabiegu pojawia się stan zapalny, który powoduje mocne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko całkowicie naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni po zabiegu. Ważnym jest fakt, iż zabieg ten nie niesie ze sobą ryzyka bliznowacenia czy pojawiania się pozapalnych zmian przebarwieniowych. Nie dochodzi bowiem tutaj do chemicznego czy termicznego uszkodzenia naskórka, a jego zdecydowana większość pozostaje nieuszkodzona. Ryzyko infekcji jest tutaj minimalne, a sam zabieg uważany jest jako bardzo bezpieczny.
Efekty mikronakłuwania skóry widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu dwóch-trzech zabiegów. Tak jak w każdym rodzaju mezoterapii, także i tutaj bardzo ważna jest systematyczność i cykliczność zabiegów.
Zalecenia po zabiegu
Zalecamy aby zarówno przed jak i po zabiegu przez minimum 1 dobę zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz leków rozrzedzających krew (np. Aspiryna). Ważnym jest zachowanie szczególnej higieny obszaru zabiegowego (np. nie dotykać nieumytymi dłońmi). Przez około 14 dni po zabiegu powinno unikać się bezpośredniej ekspozycji na silne światło słoneczne i przez miesiąc zalecamy stosować krem z filtrem 50 SPF na obszary narażone na promienie słoneczne.
